USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Pukari Hotel Cusco Cusco Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Pukari Hotel Cusco

ex. Pukari Wasi Cafe Hospedaje

Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

51

Pukari Hotel Cusco 2*

 Wi-Fi
 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Aktiviteter

Vandring

 Pendeltrafik

Transferservice (mot avgift)

 Mat/Dryck

Restaurang

 Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur


Pukari Hotel Cusco erbjuder 7 rum inom 19 minuters promenad från Sacsayhuamán. Det här bekväma hotellet, som ligger i närheten av Calle Hatunrumiyoc, har restaurang och bagageförvaring.

Detta 2-stjärniga hotell erbjuder ett väldigt bra läge ca 5 km från flygplatsen Alejandro Velasco Astete internationella och inom 300 meter från San Blas kyrka. Gästerna som bor på boendet kommer att befinna sig nära Cusco. Du kommer att befinna dig cirka 13 minuter till fots från Museo de Vida Monástica. Busshållplatsen Chozas är belägen nära Pukari Hotel, som ligger mindre än 400 meter bort.

Gästerna kan använda en separat toalett och en dusch samt badlakan och handdukar.

Dagens specialiteter inkluderar ost och färska frukter. Den à la carte restaurangen Pukari Cafe Restaurante är ett utmärkt matställe på detta hotell.


Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • 24-timmars reception
  • VIP-incheckning/-utcheckning
  • Inga husdjur
  • Bagageförvaring
  • Valutaväxling
  • Kafé

Mat och drycker

  • Elektrisk vattenkokare
  • Restaurang
  • Särskilda dietmenyer

Aktiviteter och avkoppling

  • Vandring
  • Offentligt bad

Service

  • Transferservice (mot avgift)
  • Rumsservice
  • Utflykts-/biljettservice
  • Välkomstdryck
  • Happy hour

På rummet

  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 09:30 till 10:00
Utcheckning: från 09:00 till 10:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från Pukari Hotel Cusco?

    Det tar 15 minuter till fots att komma från Pukari Hotel Cusco till centrum.
  • Hur långt är Alejandro Velasco Astete internationella från det 2-stjärniga Pukari Hotel Cusco?

    Det är 5 km mellan Alejandro Velasco Astete internationella flygplats och det 2-stjärniga Pukari Hotel Cusco.
  • 🕗

    Vad är det senaste vi kan checka ut på det 2-stjärniga Pukari Hotel Cusco?

    Gäster på det 2-stjärniga Pukari Hotel Cusco måste checka ut vid 10:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på detta hotell?

    Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 122$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta 2-stjärniga hotell?

    På detta 2-stjärniga hotell kan gästerna välja mellan Trebäddsrum, Fyrbäddsrum och Dubbelrum.
  • 📧

    Tillhandahåller Pukari Hotel Cusco en internetanslutning?

    Ja, Pukari Hotel Cusco erbjuder WiFi i hela boendet.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Pukari Hotel Cusco, Peru

Calle 7 Angelitos 2, Cusco, Peru

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © cuzco-hotels.com

All rights reserved